Tapety


    TAPETOVÁNÍ, styly a typy tapet

Mnoho tapet pro vytváření vzorů a struktur na stěnách a stropech je v současné době vyráběno nejen z papíru ,ale také z plastů nebo tkanin. Dostupný sortiment, který naše společnost nabízí je mimořádně rozsáhlý, takže výběr tapety, která nejlépe splní Vaše požadavky se tak stává závavnou hrou hledání vhodných vzorů a barevných kombinací.

 

 

    Naše nabídka tapet :

  

    Běžné papírové tapety a tepety s dřevními vlákny

Obyčejné papírové tapety z hladkého potištěného papíru, po navlhčení ztrácejí pevnost a mohou se snadno roztrhnout. Druhý z jmenovaných druhů má na lícovém povrchu částečky dřeva. Je to velmi laevný druh tapety a je často používán k zamaskování nepříliš dokonalých povrchů. Dodává se v několika stupních hrubosti povrchu.

 

    Duplexní papírové tapety

Jsou vrstvené, silnější a pracuje se s nimi lépe než s tapetami obyčejnými. Jou nabízeny v nepřeberném množství vzorů, často společně s dekoračními tkaninami, které mají stejný vzor nebo sladěný barevný odstín. Některé duplexní papírové tapety jsou ražené - mají reliéfní povrch.

 

    Předklížené tapety :

Tento druh má na rubové straně vrstvu suchého lepu, který se aktivuje tak, že se při pokládání tapet každý pruh namočí v korýtku s vodou, pak se již může rovnou přitisknout na stěnu nebo strop.

 

    Papír s reliéfním povrchem :

Tento druh je dostupný v několika provedení s dekorací od běžných vzorů až k napodo - beninám povrchové struktury zrnité omítky, hrubé omítky s oblázky nebo cihlové zdi.

 

    Papír s textilními vlákny :

Tento tapetovací materiál je drahý a dodává se hlavně s tradičními vzory - původně byl určen k napodobení sametových tapet. V základním materálu tapety jsou nastříhaná vlákna z umělého nebo přírodního hedvábí procházející až k rubu papíru, takže působí dojmem kobercového vlasu. Tapeta vyžaduje odborné pokládání

 

    Tapety, které lze snadno strhnout za sucha :

Jsou vhodné pro případ, že se uvažujete o obnovování dekorace, protože se dají odstranit bez namáčení nebo seškrabování.

 

    Omyvatelné tapety :

Jejich povrch je povlečen průhlednou vrstvou plastu, takže je můžete snadno pokládat a čistit. Při čištění používejte vlhkou houbu - příliš mnoho vody by mohlo způsobit změknutí vrstvy lepu. .

 

    Vinylové tapety :

Na papírové podložce mají vinylovou vrstvu , na níž je vinylovými barvivy vytištěn vzor. Tento druh tapet se také dodává se strukturovaným porchem - jsou jednobarevné a svou strukturou napodobují jiný druh povrchu. S hlubší strukturou mohou imitovat obkládačky, skleněnou tkaninu nebo kámen. Ve velkém výběru existují také vinylové tapety s textilními vlákny. Vinilové tapety s kovovým povrchem jsou efektní - mají na sobě plošky zlata, stříbra, bronzu nebo mědi.Většina vinylových tapet je dostupná v různých variantách - pro snadné strhávání za sucha, pro nanášení lepidla i předklížené.