Open Space


Při tvorbě filosofie Open Space bylo pro autora důležité optimalizovat čas a pracovní výkon pracovníků prostřednictvím vhodně uspořádaného pracovního prostoru, který zajišťuje jak soukromí k individuální práci a současně umožňuje realizovat týmovou spolupráci.

Program je založený na mobilních dělících příčkách vyráběných v kombinovatelných modulech. Tyto dělící příčky mohou mít výplně z melaminového materiálu, plexiskla nebo potažené látkou.

Technický popis

PANELOVÉ RÁMY

Konstrukce panelových rámů je vyrobena z karbon-ocelového plechu a je tvořena dvěmi vertikálními příčkami a třemi horizontálními příčkami, konstrukce je šroubovaná a plně demontovatelná. K dispozici je v šířkách 60 – 80 – 100 cm a výškách 105 – 137 – 169 – 201 cm.

Kompletní panelový rám obsahuje: 1x horní lištu, 2x sokl, samotnou konstrukci a 2x spojovací kování. Výšky kompletního panelového rámu (s horní krycí lištou) jsou 108 – 140 – 172 – 204 cm.

Panelové rámy jsou vybaveny aretačními patkami (pro vyrovnání nerovností podlah a přesné ustavení panelů a panelových sestav). Panely jsou dále přizpůsobeny k elektro uzemnění, místa pro uzemnění jsou označena speciálními značkami.

Pomocí různých typů kování lze panely spojovat do jakýchkoliv sestav.

PANELOVÉ LIŠTY BOČNÍ, HORNÍ

Panely jsou orámovány vrchní a boční okrasnou lištou šířky 8,2 cm, tl. 2 cm. Lišty jsou dodávány v barevném provedení ANT – antracit, ALL – hliník. Spoje mezi lištami jsou gumové v barvě ANT – antracit.

SOKL

Ve spodní části každého panelu je vytvořen prostor pro vedení kabeláže, který je zakryt z obou stran panelu odnímatelným soklem o výšce 9 cm v provedení ANT – antracit a ALL – hliník. Sokly jsou vyráběny i s otvorem pro kabeláž.

PANELOVÁ VÝPLŇ

Panelové výplně, které se vkládají do výše popsaných rámů jsou vyrobeny z melaminových DT desek o tl. 12 mm v barevném provedení: AZ – světle modrá, VE – světle zelená, RV – dub, PE – hruška. Tyto panely jsou standardně dodávány ve výškách: 64 – 96 – 128 – 160 – 192 a v případě požadavku mohou být očalouněny látkou dle výběru zákazníka (vzorník látek TOP OFFICE kat. 2 KENDAL).

Doplňující modul o výšce 32 cm, šířce 60 – 80 – 100 cm a tl. 18 mm, je k dispozici v několika barvách: AZ – světle modrá, VE – světle zelená, RV – dub, BL – modrá.

PANELOVÁ VÝPLŇ PROSKLENÁ

Prosklené panely jsou vyrobeny z dvojitého tvrzeného skla o tl. 3 mm vloženého do rámu, který je pevně připevněn k panelového rámu.

Prosklené panely jsou ve výškách 32 – 64 – 96 cm, pro šířky 60 – 80 – 100 cm.

PANELOVÁ VÝPLŇ PROSKLENÁ ROHOVÁ

Prosklený rohový modul je dodáván v celku ve výškách 108 – 140 – 172 – 204 cm. Rámy prosklených modulů jsou v provedení: ANT – antracit a ALL – hliník.

Veškeré kovové části jsou upravené epoxidovým práškem v barvě ANT – antracit, nebo ALL – hliník, který se na povrch nanáší stříkáním.

BALENÍ NÁBYTKU

Nábytek je dodáván demontovaný. Je balený v lepence a polystyrenu. Tam kde je to nutné, jsou rohy chráněny plastovými výztužemi.